Projekt See The Sea

Projekt See The Sea - liecaliści z Gdyni walczą o Bałtyk

Bałtyk ma poważne problemy! Uczniowie nie mogą na to patrzeć, więc mówią o nich głośno! Sprzedają bluzy i torby, z których cały zysk przekażą na pomoc Morzu Bałtyckiemu.

See the Sea, czyli zobacz morze zanim będzie za późno… to inicjatywa uczniów z „Gdyńskiej Trójki”, szkoły oddalonej kilka minut spacerem od wybrzeża Bałtyku, objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. To akcja polegająca na edukacji młodych ludzi na temat Bałtyku, jego problemów oraz o przeciwdziałaniach, które może podjąć każdy. Robią to poprzez media społecznościowe oraz filmiki na YouTube, tworzone we współpracy z uczonymi z: Instytutu Oceanologii PAN, Morskiego Instytutu Rybactwa, Akwarium Gdyńskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i nie tylko.
Oprócz edukacji podejmują stanowcze działania, aby pokazać, że każdy może pomóc naszemu morzu. Sprzedają bluzy oraz torby, z których pełen zysk przekazują na Fundację MARE. Naszą wspólną misją jest ochrona ekosystemów morskich i walka o przyszłość, w której Bałtyk tętni życiem i nie jest nieustannie narażany na negatywne skutki działalności człowieka. 

Polecamy Waszej uwadze ich media społecznościowe:
Facebook
Instagram
YouTube

Udostępnij na: