Partnerzy

Partnerzy merytoryczni

      

Politechnika Morska w Szczecinie aktywnie uczestniczy i wspiera działania Fundacji MARE w dziedzinie ochrony środowiska morskiego.
Politechnika jest partnerem merytorycznym OPERACJI WIDMO realizowanej przez Fundację MARE we współpracy z Biotherm.


Instytut Morski w Gdańsku
 
jest jednostką naukowo-badawczą od ponad 50 lat ściśle związaną w zakresie swoich kompetencji z gospodarką morską. Wykonuje prace naukowo-badawcze i wdrożeniowe, opracowuje studia i ekspertyzy oraz udziela konsultacji i doradztwa w zakresie m.in.  ochrony i kształtowania środowiska oraz ekologii morza. 
Instytut jest partnerem merytorycznym projektu "Redukcja negatywnego wpływu wycieków paliwa z wraku tankowca Franken".


Marine Stewardship Council (MSC)
to międzynarodowa organizacja z którą Fundacja MARE działa na rzecz rozwoju zrównoważonego rybołówstwa oraz ochrony mórz i oceanów, poprzez działania informacyjne i edukacyjne dotyczące zachowania zasobów mórz i oceanów.

              

Seas At Risk to organizacja parasolowa zrzeszająca pozarządowe organizacje ekologiczne z całej Europy. W ramach Koalicji wspólnie działamy na rzecz ochrony ekosystemów morskich, między innymi poprzez zabieganie i promowanie ambitnych rozwiązań w dziedzinie ochrony środowiska na poziomie polityk europejskich i globalnych.

Scopus od ponad 11 lat zajmuje się rozwiązaniami wpływającymi na bezpieczeństwo użytkowników dróg. W kręgu zainteresowań firmy są nie tylko rozwiązania dla infrastruktury drogowej, a także dla środowiska. Bezpiecznie do celu - to nie tylko infrastruktura, to także człowiek i otaczające go środowisko naturalne. Forma Scopus jest dystrybutorem koszy PortBin firmy SpillTech.
Więcej o naszych wspólnych działaniach przeczystacie w zakładce KOSZE MORSKIE.


Boomplastic
 to zespół kreatywnych osób, które poświęcają swój czas rozwiązywaniu problemu zanieczyszczenia świata plastikiem. Łączą kompetencje z obszaru wzornictwa przemysłowego, technologii przemysłowych oraz recyklingu, aby wspierać właściwą gospodarkę plastikiem. Boomplastic daje drugie życie sieciom widmo wyłowionym przez Fundację MARE z Morza Bałtyckiego.

Wspierają nas

     Hansa Wear
,
czyli polski, etyczny streetwear z Bałtykiem w tle.
5% ze sprzedaży wszystkich produktów wspiera działania Fundacji MARE. 

Biotherm od 2012 działa na rzecz ochrony ekosystemów morskich na świecie podejmując wspólne projekty z organizacjami non-profit oraz w zakresie dbania o minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko.
Od 2021 roku Biotherm wpsółpracuje z Fundacją MARE w ramach Operacji Widmo, której celem jest oczyszczenie wybranych bałtyckich wraków z zalegającego na nich starego sprzętu połowowego, czyli tzw. sieci widm.


W ramach współpracy z Fundacją MARE, marka Acer i sklep x-kom sfinansowały zakup trzech koszy morskich PORTBIN, które wyławiają odpady bezpośrednio z wody. Kosze zainstalowano w Porcie Morskim w Helu, w Porcie Rybackim w Pucku oraz w Przystani Jachtowej w Mechelinkach.


Surf Inc.
 
to wyjątkowa polska marka ubraniowa tworzona przez ludzi pełnych pasji do sportu, podróżowania i środowiska.
W ramach współpracy Surf Inc. x MARE stworzyliśmy wyjątkową limitowaną koszulkę Surf Dies w celu zwrócenia uwagi na zagrożenia destabilizacji ekosystemu Bałtyku. Cały dochód ze sprzedaży koszulek zostanie przeznaczony na działania związane z ochroną Bałtyku.


ORSKA 
tworzy biżuterię z charakterem, jej projekty są wyraziste, a często kontrowersyjne.
Projektantka sięgnęła po poprzemysłowy plastik i wraz z Weroniką Banaś – specjalistką od niestandardowych
innowacyjnych materiałów, oraz zespołem Boomplastic poddała go eksperymentalnej obróbce. Artystyczna, jubilerska interpretacja plastiku utworzyła kolekcję New Stone, której sercem jest syntetyczny kamień. Całkowity dochód ze sprzedaży PINÓW z kolekcji New Stone i kolekcji Baltica wesprze działania Fundacji MARE. 


Balex Metal, to polski producent należący do międzynarodowej grupy Kingspan. Dostarcza rozwiązania dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i rolniczego. Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie realizuje cele programu zrównoważonego rozwoju Planet Passionate. Sfinansował zakup dwóch koszy morskich PORTBIN, które zostały zainstalowane w Marinie Gdańsk oraz w Porcie we Władysławowie.

Gabriella to polska marka pończosznicza. Ich rajstopy z linii now! ocean zostały wykonane z sieci wyłowionych z mórz i oceanów. To pierwsze rajstopy w 100% z przędz z certyfikatem Global Recycled Standard. 
10% zysku ze sprzedaży każdej pary rajstop z linii now! ocean wspiera nasze działania na rzecz Morza Bałtyckiego.

Ekokubki to ekologiczne kubki. Naturalnie, bez plastiku. Produkty ekokubki.pl wykonane są z pulpy celulozowej pochodzenia roślinnego oraz powłoki z biopolimeru (PLA).
W 100% kompostowalne. Procent ze sprzedaży każdego kubka wspiera działania Fundacji MARE. Dzięki ekokubki.pl możesz ogranicz swoje zurzycie plastiku oraz pomóc nam chronić Bałtyk!

 


Błonie
 to marka reaktywowana z pasji do polskiej tradycji zegarmistrzowskiej. W jej ofercie znaleźć można klasyczne i ponadczasowe zegarki, inspirowane modelami kultowych ZMP B łonie z lat 50. i 60. XX wieku. Zegarek "Delfin", powstał z myślą o wsparciu dla Fundacji MARE. 100 zł ze sprzedaży każdej sztuki wspiera nasze działania. 

Panda Wanda to sklep internetowy mający w swojej ofercie  wyłącznie wegańskie, nietestowane na zwierzętach, naturalne, ekologiczne i etyczne produkty. 5% ze sprzedaży ręczników tureckich Osushka Panda Wanda przekazuje na wsparcie działań MARE.

Oio Lab to firma kosmetyczna oferująca produkty do pielęgnacji skóry, będące połączeniem czystych, skoncentrowanych ekstraktów roślinnych i składników aktywnych o klinicznie potwierdzonym działaniu. 1% wartości sprzedaży Algaemania - Kuracji Ochronnej z Algami do Twarzy wspiera Fundację MARE.

Ukviat  oferuje produkty do pielęgnacji skóry, które korzystając z dobrodziejstw natury, również ją wspierają. Wykorzystywane składniki są naturalne i odpowiedzialnie pozyskiwane z lądów i mórz. 2% ze sprzedaży niebieskiego serum balansującego przekazywane są na działania Fundacji MARE.

Event Support Group to firma zajmująca się organizacją i logistyka wszelkiego rodzaju wydarzeń, zapewniająca kompleksową obsługę imprez i scenografię.

Event Support wspiera MARE przy organizacji wydarzeń edukacyjnych. 

        


JUNGLEHOLIC Targi wnętrz tropikalnych
,
których tematyka łączy miłośników wnętrz oraz designu inspirowanego dalekimi, egzotycznymi kierunkami. Główne style: tropikalny, urban jungle, boho, etniczny, śródziemnomorski, naturalny, minimalistyczny, eklektyczny, orientalny. 5% przychodu z każdej sprzedanej bluzy Jungleholic x Modish wspiera działania Fundacji MARE.


MEWAVE
 to nowa polska marka ubraniowa poświęcona Bałtykowi. Kolekcje inspirowane nadmorskim klimatem polskich plaż, rybackich kutrów i ciepłymi wspomnieniami z wakacyjnych wypadów nad morze.  

8% dochodów ze sprzedaży ciuchów mewave     przekazywaych jest na działania MARE. 

    


Avocado Pracownia Twórcza
to tu, powstają jedyne w swoim rodzaju Trójwymiarowe Mapy Morskie! To, co je wyróżnia, to dobry pomysł i rzemieślnicze wykonanie. Dodatkowo ich piękne dzieła wspierają Fundację MARE.


Thai Union
to światowy lider w branży owoców morza działający z dużym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój i innowacje.
Thai Union wspiera działania edukacyjne Fundacji MARE majace na celu podnoszenie śwoadomości społeczeństwa na temat ekosystemu Morza Bałyckiego.

 


Sail Camp
 
- jachting, rejsy morskie, dalekie i bliskie oraz wyprawy w arktyczne rejony. Przygoda w zasięgu ręki!

5% ze sprzedaży rejsów po Bałtyku wspiera działania Fundacji MARE.  

  


Organic Farma Zdrowia S.A.
 
to pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi. Od wiosny 2019 w każdym numerze kwartalnika GoOrganic wydawanego przez Organic Farma Zdrowia znajdziecie artykuły poświęcone ochronie Bałtyku i innych ekosystemów morskich.  


Zdjęcia

 Serdecznie dziękujemy fotografom za wsparcie naszych działania i przekazanie zdjęć na użytek Fundacji MARE.

     


Anna Kassolik 

Partnerzy medialni

 DIVERS24.pl  jest obecnie największym medium internetowym traktującym o nurkowaniu w języku Polskim. Od 2010 r. przekazuje ciekawe i ważne informacje z Polski i ze świata, dotyczące wszelkich form nurkowania oraz związanych z nimi aktywności.