SPRZĄTAMY BAŁTYK 2022 | World Cleanup Day

SPRZĄTAMY BAŁTYK 2022 | World Cleanup Day

Po raz kolejny POSPRZATAMY RAZEM BAŁTYK z okazji World Cleanup Day!

O tym, że plastik jest jednym z poważniejszych problemów, z jakimi zmaga się Morze Bałtyckie nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Wystarczy uważnie patrzeć pod nogi podczas spaceru po plaży, a problem widoczny jest gołym okiem. Według danych HELCOM, na każdych 100 metrach plaży znaleźć można średnio od 50 do 300 sztuk odpadów morskich, a 70% z nich to tworzywa sztuczne. Plastik, który znajduje się na plaży z dużym prawdopodobieństwem trafi także do morza, stwarzając zagrożenie dla środowiska. W większe odpady, takie jak sieci, żyłki, czy torebki foliowe, zaplątywać się mogą zwierzęta. Mniejsze (mikro- i nanoplastiki) są natomiast mylone przez stworzenia morskie z pożywieniem, a ponadto znacznie trudniej je ze środowiska usunąć. Konieczne jest więc zapobieganie przedostawania się tworzyw sztucznych do środowiska morskiego, jeśli chcemy by w przyszłości morze tętniło życiem.

Jednak niech nasza rola nie kończy się na mówieniu o problemie – ZRÓBMY COŚ Z TYM!

     

Weź udział w akcji SPRZĄTAMY BAŁTYK!

KIEDY? W sobotę, 17 września, w godzinach 12.00 – 16.00
GDZIE? W tym roku spotykamy się w dwóch lokalizacjach w Trójmieście:
- Gdańsk Brzeźno, przy molo

- Gdynia Orłowo, przy molo
Uczestnikom zapewniamy rękawiczki oraz worki na śmieci.

Ogromnie nas cieszy, że już trzeci rok z rzędu nasze działania wspiera Centrum Nurkowe TRYTON z Gdańska. Dzięki temu posprzątamy nie tylko plaże w Gdyni Orłowie i Gdańsku Brzeźnie, ale także wyłowimy śmieci bezpośrednio z wody!
Jeśli nurkujesz i chcesz zrobić coś dobrego dla Bałtyku – to idealna okazja, aby połączyć pasję z działaniem na rzecz naszego pięknego morza!

WAŻNE INFORMACJE DLA NURKÓW CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI:

Działamy 17 września tylko w okolicy molo w Brzeźnie.
Zbiórka nurków o godzinie 12.00, na parkingu przy restauracji Peperino (Gdańsk Brzeźno)– stamtąd zorganizowany będzie transport.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – działamy razem dla Bałtyku, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja przez formularz dostępny na stronie CN TRYTON:

Pod tym linkiem znajdziesz też szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do wydarzenia oraz  logistyki akcji nurkowej. Dzięki rejestracji, w przypadku aktualizacji planu lub zmian będziesz na bieżąco informowany/-a. Zaobserwuj również wydarzenie SPRZĄTAMY BAŁTYK 2022 na Facebooku, a nie ominie cię żadna informacja.

A jeśli nie nurkujesz, to nic nie szkodzi :) – powiedz o wydarzeniu znajomym, dołączcie do nas i posprzątajcie z nami plaże! 

Do zobaczenia!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udział w Akcji "Sprzątamy Bałtyk 2022 / World Cleanup Day" jest całkowicie dobrowolny i nieodpłatny. Pobranie worków i/lub rękawiczek do sprzątania oznacza dobrowolne przystąpienie do akcji i jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu Akcji.

Udostępnij na: